Izvor: S media, 12.Okt.2010, 15:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Singapurac u trci za Liverpul
Milijarder iz Singapura Piter Lim, želi da kupi Liverpul, a njegova ponuda biće finansijski jača od one koju je poslala američka kompanija Nju Ingland Sports Venčrs (NESV).
Američka kompanija, koja je vlasnik i bejzbol ekipe Boston Red Soks, ponudila je oko 300 miliona funti (343 miliona evra).
Lim je ponudio da otplati dug kluba Kraljevskoj banci Škotske u iznosu od 230 miliona evra, zbog kojeg klubu preti oduzimanje devet bodova u Premijer ligi, preuzme >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << još 70 miliona evra dugova drugim poveriocima i da investira dodatnih 45 miliona evra u budžet kluba.
Za razliku od američke kompanije, biznismen iz Singapura ne bi morao da pozajmljuje novac za realizaciju svoje ponude.
Iako je upravni odbor načelno prihvatio ponudu kompanije NESV, sadašnji vlasnici Livepula, američki biznismeni Džordž Džilet i Tom Hiks su nezadovoljni i traže više od 680 miliona evra. Hiks i Džilet podneli su tužbu sudu, jer smatraju da upravni odbor nema pravo na donošnje odluka o prodaji kluba.
Borba oko vlasništva kluba "poklopila" se sa najgorim startom Liverpula u poslednjih 50 godina. Klub sa "Enfilda" zauzima 18. mesto na prvenstvenoj tabeli.





