Simultanka Finbogasona, Augsburg ubedljiv (video)

Izvor: Sportske.net, 30.Sep.2018, 20:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Augsburga slavili su u šestom kolu Bundeslige protiv Frajburga.

Augsburg je u minulom kolu otkinuo bod Bajernu, a danas su na svom terenu slavili protiv Frajburga sa 4:1 (2:0).

Poveli su preko Kajubija u 19. minutu, da bi 15 minuta kasnije pravu majstoriju izveo reprezentativac Islanda Alfred Finbogason.

On je nakon prizmenog centaršuta sa desne strane popularnom "štiklom" matirao gostujućeg golmana, zaista sjajan gol Islanđanina, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << se tek vratio na teren nakon povrede.

To je bilo sve od golova u prvih 45 minuta, da bi nakon četiri minuta igre u nastavku, gosti smanjili na 2:1, nakon katastrofalne reakcije odbrane domaće ekipe, na kraju je Šmid postigao autogol.

A onda, Finbogason dolazi do drugog gola, u 68. minutu je precizno izveo jedanaesterac za 3:1.

Nekih 15 minuta kasnije, Islanđanin kompletira het trik, smešta loptu u mrežu Frajburga na asistenciju Hana.

Nakon ovog trijumfa, Augsburg osmi sa isto toliko bodova, Frajburg sa bodom manje na 13. mestu na tabeli.