Izvor: B92, 18.Okt.2008, 19:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Silni Hofenhajm, Bajern opet jedva
U subotu je odigrano sedam utakmica osmog kola nemačke Bundes lige.
Od 25 postignutih golova čak sedam je viđeno na utakmici u Hanoveru gde je domaća ekipa izgubila od novajlija u ligi Hofenhajma sa 5:2. Jedini remi viđen je u Bremenu gde su Verder i Borusija Dortmund igrali 3:3. Sigurni su bili Keln, Bajer Leverkuzen, Herta, Bajern Minhen i Volfsburg.
U derbiju kola Herta je u Berlinu savladala Partizanovog protivnika u Ligi UEFA, Štutgart 2:1. Strelci >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su bili Niku u 30. i srpski reprezentativac Gojko Kačar u 87. minutu koji je doneo pobedu nakon što je Kakau izjednačio u 51. minutu.
Na utakmicu u Kelnu domaći tim pobedio je Kotbus, a jedini pogodak postigao je Novaković u 40. minutu. Za ekipu Kotbusa igrao je i bivši fudbaler Partizana Ivica Iliev.
Bajer Leverkuzen pobedio je 2:0 u Frankfurtu Ajntrajht, a strelci su bili Helms iz penala u 8. i Vidal u 62. minutu.
Šampion iz prošle sezone, ekipa Bajerna konačno je prekinula seriju loših rezultata pobedivši Karsrue u gostima pogotkom Miroslava Klosea u 86. minutu.
Najubedljiviji u ovom kolu bio je Volfsburg koji je na svom stadionu deklasirao Arminiju sa 4:1. Strelci za domaće bili su Misimović u 5. i 34. minutu, Maldung u 55. i Grafite u 64. Jedini gol za Arminiju postigao je Las u 60 minuti.
Na utakmici u Hanoveru, Hofenhajm je prvi došao do gola u 36. minutu pogotkom Ibiševića. Hanover je preokrenuo rezultat golovima Šulca i Štajnera u 48. i 63. minutu. Nakon toga je usledila goleada Hofenhajma. Prvo je Edu izjednačio u 70, da bi novi preokret doneo Salihović pogotkom u 73. minutu. Pobedu gostima osigurali su Ba golom u 81. minutu i Ibišević svojim drugim pogotkom u 83. minutu. Nemoć Hanovera potvrdio je Arnold Brugink koji je u 85. minutu dobio crveni karton.
U veoma interesantnoj utakmici u Bremenu Verder je gubio od 56. minuta golom Freja iz penala. Izjednačio je Bauman u 68, a novu prednost gostima doneo je Humel pet minuta kasnije. Nakon što je Pizaro prvo izjednačio u 88, a onda i preokrenuo rezultat u 91. minutu domaći navijači su očekivali pobedu. Međutim, Muhamed Zidan je golom u 92. minutu doneo bod timu iz Dortmunda.
Današnji rezultati:
Keln - Energi Kotbus 1:0
Ajntraht Frankfurt - Bajer Leverkuzen 0:2
Hanover - Hofenhajm 2:5
Herta Berlin - Štutgart 2:1
Karlsrue - Bajern Minhen 0:1
Volfsburg - Arminija Bilefeld 4:1
Verder Bremen - Borusija Dortmund 3:3
U petak: Bohum - Borusija Menhengladbah 2:2.
U nedelju se sastaju Hamburg i Šalke.
Tabela:
1. Hofenhajm 16 bodova
2. Hamburg 16
3. Bajer Leverkuzen 15
4. Herta 14
5. Volfsburg 13
6. Štutgart 13
7. Keln 13
8. Šalke 12, itd.





