Silađi i Lenđer na putu uspeha

Izvor: Sportski Žurnal, 21.Jul.2011, 00:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Silađi i Lenđer na putu uspeha

Ivan Lenđer i Čaba Silađi. Kada se spomene ime jednog, uvek se pomisli i na ovog drugog. Teško da u svetu plivanja postoje takmičari čija je sudbina tako isprepletana kao kod njih dvojice. Obojica rođeni 1990. godine, a razlike između njih je mesec dana.
Prvi veliki uspeh ostvarili su 2006. godine kada je Lenđer postao juniorski prvak sveta na 100 delfin, a Silađi uzeo srebro na 50 prsno. Od tog trenutka zajedno su učestvovali na svim velikim takmičenjima >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << i kao po pravilu kada je jedan bio uspešan, bio je i drugi. I obrnuto. Od 2008. godine rade zajedno pod nadzorom Dejana Pejinovića, što je dovelo do toga da se praktično ne razdvajaju jedan od drugoga. Veliki profesionalci i sjajni momci.

Zbog toga i ne ide da se razdvajaju prilikom predstavljanja srpske ekipe na šampionatu u Šangaju.
Koji su rezultatski i plasmanski ciljevi?
LENĐER: Želim da plivam bolja vremena od onih iz Turske. Bilo bi lepo da na 100 delfin vidim vreme ispod 52, a na 50 ispod 23,5 sekundi. Verujem da je to dostižno. O plasmanu je uvek nezahvalno govoriti. Ne znam u kakvoj su formi rivali i za šta su oni spremni. Fokusiran sam pre svega na sebe da otplivam najbolje što mogu.
SILAĐI: Imam polufinala sa svetskog i u malim i u velikim bazenima. U Dubaiju prošle godine mi je malo falilo za finale. Ambicije su da to ponovim. Što se vremena tiče, na 100 prsno bih bio zadovoljan ako bih išao oko 1:01,20, što je na pola sekunde od „A“ olimpijske norme. Do 1:01,5 bi bilo zadovoljavajuće, sve ispod toga je neuspeh. Pedesetica je lutrija i tu je nezahvalno bilo šta prognozirati.
Ko su favoriti u vašim disciplinama?
LENĐER: Na 50 najbolja vremena ima Brazilac Sijelo, ali je pitanje da li će učestvovati zbog dopinga. Ako ne bude, tu su Australijanci Target i Hjudžil i naravno Čavić, koji je uvek u krugu favorita. Na 100 je Felps bez premca, videćemo šta može Čavke. Verujem da će za medalju trebati da se pliva 51,3 ili 51,4 sekunde.
SILAĐI: U sprintu najveće šanse imaju Brazilac Silva i svetski šampion Van der Burg. Na dužoj deonici favorit broj jedan je naravno Kosuke Kitadžima, ali mislim da mogu da ga ugroze Dale Oen ili Dubosk.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.