Sevilja u petoj brzini izašla iz krize

Izvor: Mondo, 26.Jan.2019, 15:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Pabla Maćina raspucana u drugom poluvremenu.

U premijernoj utakmici 21. kola Primere: Sevilja - Levante 5:0 (0:0).

Posle nekoliko promašaja u prvom delu, domaći fudbaleri raspucali su se po povratku sa odmora i prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede u Primeri (dva remija, pa dva poraza).

Goleadu je najavio Visam Ben Jeder u 48. minutu, svojim 10. pogotkom ove sezone u prvenstvu Španije. Na 2:0 povisio je Andre Silva u 61, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << takođe posle lepe akcije po desnoj strani. Od 71. je bilo 3:0, pogotkom Franka Vaskeza, a zatim se u strelce upisao i Pablo Sarabija iz penala u 78. minutu. Konačan rezultat postavio je Kvinsi Promes u prvom minutu nadoknade, ali tek iz odbitka pošto mu je Ojer prethodno odbranio penal.

Levante je u prošlom kolu savladao Valjadolid 2:0 i prekinuo niz od pet utakmica bez pobede, međutim, ove subote su izabranici Paka Lopeza doživeli treći poraz u poslednje četiri utakmice. Iako se nalazi na 10. mestu, ne može se reći da je klub iz Valensije bezbrižan kada je u pitanju borba za opstanak, pošto ima šest bodova više od zone ispadanja, ali i utakmicu više od rivala.

Sevilja je ponovo izjednačena po broju bodova sa Real Madridom na deobi treće pozicije, s tim da Madriđani u nedelju igraju protiv Espanjola.