Sevilja srušila Valensiju

Izvor: B92, 22.Sep.2021, 21:27

Sevilja "srušila" Valensiju

Fudbaleri Sevilje su rezultatom 3:1 pobedili Valensiju u utakmici 6. kola španske LaLige.

Sevilja igra dobar fudbal i ove sezone i na svom stadionu su bez većih problema savladali Valensiju sa 3:1 u 6. kolu nacionalnog šampionata.

Veoma rano su Andalužani poveli, a za to je bio zaslužan Gomes koji je mrežu Valensije zatresao u 3. minutu utakmice.

Posle 15 minuta fudbala je Sevilja već vodila sa 2:0 i zahvaljujući autogolu Lata, da bi Mir u 22. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << povisio na 3:0 i tu je faktični već bilo rešeno pitanje pobednika.

Ipak, Valensija je uspela da postigne počasni gol, gol koji je postigao Duro u 31. minutu susreta.

Espanjol je minimalnim rezultatom pobedio Alaves i poslao ih na dno LaLige. Strelac tog jedinog pogotka bio je Raul de Tomas u 54. minutu utakmice i to sa bele tačke.

De Tomas je tek iz trećeg pokušaja uspeo da postigne gol, pošto mu je VAR poništio dva pogotka u prvom poluvremenu – jedan u 3. minutu i drugi u 19. minutu utakmice.