Sevilja srušila Real, slavi i Barselona!

Izvor: B92, 08.Nov.2015, 23:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Sevilje pobedili su Real Madrid posle preokreta sa 3:2, u poslednjoj utakmici 11. kola španske Primere.

Sevilja je tako nanela Realu prvi poraz u sezoni i ostavila Barselonu usamljenu na čelu tabele, pošto sada Katalonci imaju 27 bodova, tri više od najvećeg rivala.

Duel u Sevilji bio je veoma kvalitetan i uzbudljiv i pokazao je zbog čega je Primera najkvalitetnija fudbalska liga u svetu. Ekipa Rafe Benitesa sjajno je počela, dominirala je u prvoj četvrtini >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << utakmice, ali domaćin je u nastavku još jednom pokazao karakter.

Real je već u prvih 20-ak minuta imao deset šuteva ka golu rivala, a u tom periodu je i poveo. U 22. minutu bivši fudbaler Sevilje Serhio Ramos spektakularnim makazicama posle kornera zatresao je mrežu domaćina, ali se tom prilikom i povredio.

Sevilja je igrala sve bolje što je meč više odmicao i u 36. minutu Čiro Imobile je sjajno reagovao posle kornera na drugoj stativi.

Igrala je Sevilja bez respekta u nastavku, pa je u 61. minutu došla do preokreta. Posle fantastične akcije i nekoliko brzo razmenjenih pasova Ever Banega je natrčao na peterac i savladao golmana Reala – 2:1. Real je pokušao da uzvrati, ali su Ronaldo i Bejl u nekoliko navrata bili sebični i neprecizni, pa je domaćin to kaznio.

U 74. minutu Fernando Ljorente sjajno je reagovao posle odličnog centaršuta sa desne strane i glavom je još jednom zatresao mrežu Reala. Do kraja meča HAmes Rodriges je u poslednjim trenucima odličnim udarcem sa distance samo ublažio poraz Reala.

U preostaloj nedeljnoj utakmici 11. kola Atletiko Madrid je uz mnogo problema uspeo da savlada Sporting iz Hihona na svom terenu sa 1:0 golom Antoana Grizmana u poslednjem minutu. Ekipa Dijega Simeonea se ovom pobedom približila Realu na samo bod zaostatka na trećem mestu na tabeli.