Izvor: MozzartSport.com, 12.Maj.2021, 21:26

Sevilja se nije predala, ali... (VIDEO)

Malo ko veruje da Andalužani mogu do čuda...

Atletiko, Barselona i Real Madrid sasvim su dovoljno puta kiksnuli da je Sevilja mogla opasno da pripreti i umeša se u borbu za titulu. Nisu Andalužani još otpisani, posle večerašnjeg trijumfa nad Valensijom (1:0) prišli su lideru na minus tri, ali malo ko veruje da bi Rohiblankosi i treći put u poslednja četiri kola mogli da ostanu bez celog plena.

Ipak je Sevilja svoju šansu ispustila u sudaru sa Bilbaom... >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<

Četa Julena Lopetegija bila je bolja u većem delu susreta. Imala je veći posed lopte, više udaraca ka golu i u okvir gola. Valensija nije imala poseban motiv jer je opstanak obezbedila i to je bilo vidno.

Gol odluke postigao je najbollji strelac tima sa Sančez Pishuana Jusef En Nesri u 66. minutu, a sve posle lepog proigravanja Fernanda. Bio je to 18 pogodak En Nesirija u ligi ove sezone i čak deseti prvi na utakmici, po čemu je Marokanac bolji čak i od Lea Mesija - osam prvih golova za Barselonu ove godine.

Dobro izdanje u domaćem sastavu imao je srpski reprezentativac Nemanja Gudelj. On je u u 34. minutu uputio strašan šut sa oko 30 metara, za malo pored gola.

Uroš Račić na terenu je proveo svih 90 minuta u dresu Valensije.