Sevilja preokrenula protiv Espanjola, slavila i Đirona VIDEO

Izvor: B92, 04.Maj.2023, 21:29

Fudbaleri Sevilje pobedili su Espanjol za 3:2 (1:2) u susretu 33. kola La Lige.

Bila je to 11. pobeda Sevilje i 15. poraz Espanjola od početka sezone, a gosti će svakako žaliti za izgubljenim jer su dva puta vodili.

Sada će im borba za opastanak biti još teža jer su ostali na pretposlednjem mestu sa 32 boda.

Povela je Sevilja golom Brajana Hila u 22. minutu, ali gosti su ubrzo izjednačili.

I to sedam minuta kasnije pošto je autogol postigao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Karim Rekik.

U samom finišu prvog dela, u 43. minutu, gosti su ponovo stigli do prednosti.

Puedo je predivnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio levi gornji ugao za 1:2.

U 69. minutu, Sevilja je stigla do novog izjednačenja, a ovog puta strelac iz penala bio je Luis Okampos.

Konačno u 88. minutu, potpuni preokret.

Na asistenciju Markosa Akunje, Pape Gej je bio precizan i tako doneo pobedu ekipi sa "Ramon Sančes Pishuana".

Do pobede je stigla i Đirona i to protiv Majorke, 2:1 (1:0).

Domaćin je poveo u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Bernardo pogodio za 1:0.

U 78. minutu, Santjago Bueno je skrivio penal iz kog je Majorka preko Vedata Murićija dva minuta kasnije stigla do izjednačenja.

Ioak, bodovi su pripali Đironi koja je preko Kasteljanosa u 84. minutu stigla do 13. pobede.