Sevilja dugo lomila i ipak slomila Elče

Izvor: B92, 12.Feb.2022, 00:02

Fudbaleri Sevilje trijumfovali su nad Elčeom rezultatom 2:0 (0:0) na otvaranju 24. kola španske LaLige.

Glavni izazivač prvoplasiranog Real Madrida dugo se mučio, ali je na kraju ipak uspeo da slomi otpor defanzivnog bloka gostiju.

Nije ni Sevilja previše pritiskala, a najbolju šansu imao je Ivan Rakitić u 19. minutu kada je odapeo sjajan udarac, ali je golman još bolje odbranio.

Bilo je mirno do 70. minuta, a onda je Alehandro Papu Gomes uz malo sreće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogodio i matirao Edgara Badiju.

Samo šest minuta kasnije sve je bilo gotovo, jer je Rafa Mir sjajno skočio i centaršut Entonija Marsijala pretvorio u konačnih 2:0.

Andalužani su se približili Realu na tri boda zaostatka, uz utakmicu više.

Real svoj meč 24. kola igra u subotu od 16.15 na nezgodnom gostovanju Viljarealu.

Elče je ostao u drugoj polovini tabele, na 14. mestu sa 26 osvojenih bodova.