Sevilja, Juve i Benfika u polufinalu, produžeci na Mestalji

Izvor: RTS, 11.Apr.2014, 00:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poznati su polufinalisti Lige Evrope. Svoje mesto među četiri najbolje ekipe obezbedili su Sevilja, Juventus i Benfika. Četvrti polufinalista biće poznat nakon produžetaka na meču između Valensije i Bazela.

23.05 - Počo prvi produžetak.

22.58 - Kraj mečava u Sevilji i Lisabonu. Seevilja je savladala Porto sa 4:1 i plasirala se u polufinale. Benfika je ponovo bila bolja od AZ Alkmara 2:0 i obezbedila plasman u polufinale.

22.57 - Produžeci na Mestalji. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Valensija - Bazel 3:0. Prvi meč je dobio Bazel istim rezultatom.

22.55 - Kraj meča u Torinu. Juventus je i u drugom meču savladao Lion sa 2:1, u prvom meču Stara dama je slavila sa 1:0. Juve je u polufinalu.

22.54 - GOOOL. Kvarežma postiže počasni pogodak za Porto u drugom minutu nadoknade vremena, sada je 4:1.

22.34 - GOOOL. Benfika povećava prednost protiv AZ Alkmara, 2:0. Strelac je ponovo Rodrigo, igrao se 72. minut.

22.32 - GOOOL. Valensija je anulirala prednost Bazela iz prvog meča, vodi sa 3:0. Strelac je Pako u 70. minutu.

22.40 - Sevilja sa igračem manje postiže četvrti gol. Strelac je Gameiro u 79. minutu.

22.29 - GOOOL. Juventus ponovo vodi protiv Liona, 2:1. Strelac je Markizio u 68. minutu.

22.16 - Nesmotren start Kokea i dobija drugi žuti karton, odnosno crveni. Sevilja nastavlja sa 10 igrača.

22.07 - Počelo je drugo poluvreme.

21.53 - Poluvreme. Rezultati: Sevilja - Porto 3:0, Juventus - Lion 1:1. Benfika - AZ Alkmar 1:0, Valensija - Bazel 2:0.

21.49 - GOOOL. Valensija preko Vargasa povećava na 2:0, minut 43.

21.45 - GOOOL. Valensija vodi sa 1:0 protiv Bazela. Strelac je bio Pako u 38. minutu.

21.44 - GOOOL. Benfika je povela protiv AZ Alkmara u 39. minutu. Strelac je bio Rodrigo.

21.34 - GOOOL. Baka postiže i treći gol za Sevilju. Nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Karlos Baka, 3:0, igrao se 29. miinut.

21.31 - GOOOL. Sevilja povećava prednost. Vitolo je posle kontre uleteo u kazneni prostor i uspeo između dvojice odbrambenih igrača da šutira i pogodi mrežu, 2:0. Igrao se 26. minut.

21.23 - GOOOL. Izjednačenje u Torinu. Nabačena lopta, u kaznenom prostoru Juventusa najbolje se snašao Džimi Bijand i glavom savladao Bufona. Lopta je na putu do mreže prvo pogodila levu stativu i odbila se u gol.

21.10 - GOOOL. Rano vođstvo Sevilje protiv Porta, već u petom minutu strelac je bio Rakitić. Takođe u petom minutu meča Juventus je preko Pirla iz slobodnog udarca stigao do prednosti protiv Liona.

21.05 - Počele revanš utakmice četvrtfinala Lige Evrope.

Imaju gol minusa iz prvog meča, ali će na svom "Sančez Pishuanu" napasti Porto i novo polufinale Lige Evrope. "Seviljski berberin" pokušaće da "obrije" portugalskog Zmaja - direktan prenos meča je na RTS 2.

U ostalim revanš utakmicama četvrtfinala, Bazel će na "Mestalji" braniti 3:0 iz prvog meča protiv Valensije, Juventus revanš u Torinu sa Lionom dočekuje sa golom prednosti, dok će Benfika na "La Lužu" biti apsolutni favorit protiv AZ Alkmara, s obzirom na 1:0 iz prvog susreta.

Promene rezultata, tokove utakmica i golove sa svih terena možete naći na sajtu RTS-a.