Šestica Aston Vile u Derbiju

Izvor: B92, 12.Apr.2008, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Aston Vile deklasirali su Derbi Kaunti u gostima sa 6:0, u okviru 34. kola engleske Premijer lige. U ostalim mečevima igranim u subotu popodne Mančester Siti pobedio je Sandrlend u gostima 2:1, tri boda na gostovanju osvojio je i Fulam protiv Redinga (0:2), Bolton je minimalcem savladao Vest Hem, a dueli Totenhem - Midlzbro i Birmingem - Everton završeni su rezultatom 1:1.

Aston Vila je u duel sa Derbijem ušla posle pobede nad Boltonom, prve posle pet >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mečeva posta. Sa druge strane, već prežaljeni Derbi osvojio je samo bod u poslednjih šest kola.

Ipak, i pored toga što su gosti iz Birmingema bili favoriti, niko nije očekivao ovako ubedljivu pobedu. Prvi gol Aston Vila je postigla „tek" u 25. minutu preko Janga, i tada je krenula kanonada domaćeg gola.

Samo minut kasnije na 2:0, povećao je Norvežanin Keru, a na poluvremenu je bilo 3:0 pošto se u strelce upisao i Petrov. U drugih 45 minuta golove su postigla još trojica razičitih fudbalera.

Prvo je kapiten Garet Beri u 58. minutu povećao na 4:0, Gabi Agbolahor je 15 minuta pre kraja postigao pet gol, a konačnih 6:0 postavio je Marlon Harevud pet minuta pre kraja.

U duelu Birmingem – Everton gosti iz Liverpula bili su nadomak pobede koja bi ih ostavila u borbi za Ligu šampiona. Ekipa Dejvida Mojesa povela je u 78. minutu golom Džolijona Leskota, ali je pet minuta kasnije bod Birmingemu doneo je Zarate.

Totenhem je nastavio sa slabom formom, pošto je u poslednjih šest kola pobedio samo jednom. Sa druge strane, Midlzbro je još gori, pošto je pobedio jednom u poslednjih osam kola.

Ekipa Huande Ramosa povela je autogolom Graundsa u 26. minutu, a bod gostima doneo je Stjuart Dauning u 67. minutu.

U nedelju se sastaju Liverpul – Blekburn i Mančester Junajted – Arsenal, a polsednji duel kola igra se u ponedeljak kada Čelsi dočekuje Vigan.