Izvor: RTS, 05.Dec.2020, 18:41

Serija remija u Bundesligi, kiksevi obe Borusije

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Mehengladbaha odigrali su nerešeno protiv Ajntrahta, odnosno Frajburga u mečevima desetog kola Bundeslige.
Ajntraht je relativno rano poveo protiv Dortmunda, pošto je Kamada zatresao mrežu gostiju u devetom minutu susreta.

Borusija nije u prvom poluvremenu postigla gol, ali je to uradila u 56. minutu, kada je Rejna doneo izjednačenje.
Očekivalo se da će tim iz Dortmunda uspeti da dođe do preokreta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u nastavku, ali uprkos brojnim šansama, rezultat se nije menjao.
Nerešeno je odigrala i druga Borusija - iz Mehengladbaha, pošto nije uspela da savlada Frajburg u gostima.
Embolo je doneo ranu prednost Borusiji, da bi domaćin preokrenuo golovima Lienharta i Grifoa.
Konačnih 2:2 postavio je Plea u 50. minutu susreta.