Serija A: Pobede Intera i Rome

Izvor: B92, 24.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serija A: Pobede Intera i Rome



Fudbaleri Intera i Rome pobedili su u uvodna dva meča 13. kola italijanske Serije A. Šampion je slavio na svom terenu protiv Atalante 2:1, dok je "Vučica" bila spešna na gostovanju Đenovi - 1:0.

Inter je i dalje jedini neporažen tim u ligi, a „crno-plavi" su pobedili Atalantu istim rezultatom i prošle sezone.

Sva tri gola viđena su u prvih 45 minuta. Manćini je meč počeo sa rezervnim tandemom u napadu Kruz-Suazo, i upravo su njih dvojica >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i bili najzaslužniji za oba gola domaćina. Momak iz Hondurasa bio je strelac prvog pogotka u 10. minutu, a Argentinac paker, da bi se uloge zamenile 20 minuta kasnije za 2:0.

U 39. minutu postavljen je konačan rezultat, kada je Flokari nakon sjajnog poluvoleja savladao Cezara i učinio meč zanimljivim. U nastavku meča vtredan spomena je i povratak Marka Materacija na teren koga je publika pozdravila ovacijama dva minuta pre kraja kada je ušao na teren.

U duelu u Đenovi već je bio viđen „iks" bez golova, ali je iskusni Kristijan Panuči u poslednjem minutu susreta postigao gol vredan tri boda. Ovo je Romi bio šesti meč u nizu bez poraza (4 pobede), dok Đenova i šestu utakmicu zaredom ne zna za pobedu.

U nedelju se igraju i ostali parovi 13. kola, a sastaju se:

Kaljari – Milan

Empoli – Torino

Lacio – Parma

Livorno – Sampdorija

Napoli – Katanija

Ređina – Fjorentina

Udineze – Sijena

Juventus – Palermo

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.