Serija A: Novi poraz Intera

Izvor: S media, 21.Nov.2010, 18:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tokom popodneva odigrano je šest utakmica 13. kola Serije A, a najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Kjeva, koji su pobedili aktuelnog šampiona, ekipu Intera, rezultatom 2:1.

Posrtanje Intera najavio je Serđo Pelisje u 29. minutu, a kada je Davide Moskardeli osam minuta pre kraja utakmice povećao na 2:0, znalo se da ekipa Rafaela Beniteza nema šta da traži na "Bentegodiju".

Samjuel Eto je u poslednjim trenucima meča postigao počasni gol za goste, koji su >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << poslednji put pobedili u nacionalnom šampionatu još 29. oktobra, kada su slavili u Đenovi protiv istoimenog kluba.

Inter posle 13 kola zaostaje čak devet bodova od Milana, koji ima tri boda više od drugoplasiranog Lacija, odnosno šest od Juventusa koji se nalazi na trećem mestu.

Kaljari našao trenera

Serija A: Nova smena trenera

Zanimljiv meč odigrali su Leće i Sampdorija, a bodovi su otišli sa gostima u Đenovu.

Đanpaolo Pacini je postigao dva gola u prvom poluvremenu, a nastavak je doneo vrlo neočekivan razvoj događaja, obzirom da je Leće ostao sa 10 igrača. Domaćin je prvo smanjio, a potom i stigao do izjednačenja, ali je sve to bilo uzalud jer je Pacini svojim trećim golom doneo pobedu Sampdoriji.

Podsećamo, Juventus je ranije tokom dana pobedio Đenovu 2:0.

Rezultati:

Katanija - Bari 1:0

(Terlici 82)

Parma - Lacio 1:1

(Krespo 23 - Flokari 45)

Leće - Sampdorija 2:3

(Di Mikele 71, Diamoten 83 - Pacini 8, 40p, 88)

Kjevo - Inter 2:1

(Pelisije 29, Moskardeli 82 - Eto 90)

Ćezena - Palermo 1:2

(Bogdani 24 - Iličić 11, Mikoli 51)

Breša - Kaljari 1:2

(Karaćiolo 20p - Matri 63, Konti 66)

Večeras u 20:45 na programu je poslednji meč 13. kola, u kojem Napoli dočekuje Bolonju.