Serija A: Đenova osvojila Rim

Izvor: Sportal.rs, 09.Feb.2015, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serija A: Đenova osvojila Rim

Fudbaleri Đenove vraćaju se iz Rima sa "celim plenom" posle meča sa Lacijem u okviru 22. kola Serije A. "Grifoni" su pobedili "nebeskloplave" rezultatom 1:0 golom Argentinca Dijega Perotija iz penala u 30. minutu. Bio je to trenutak odluke, kako se ispostavilo, jer su u istom minutu gosti iznudili isključenje golmana Lacija Marketija i matirali njegovu zamenu Albanca Etrita Berišu.

Isključenju Marketija prethodila je loše postavljena ofsajd zamka defanzivne linije Rimljana, što >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << je iskoristio Niang i stuštio se ka golu na "dubinski" pas. Imao je situaciju "jedan na jedan" sa golmanom Lacija, koji ga ja oborio i zaradio dirktan crveni karton.

Peroti je bio siguran izvođač kaznenog udarca i obezbedio tri boda Đenovljanima i pomak za dva mesta na tabeli Serije A. Tim iz najveće italijanske luke sada je sedmi, odmah iza Lacija.

Za domaći tim sve vreme na terenu proveo je srpski reprezentativac Dušan Basta, a jubilej vredan pažnje zabeležio je nemački napadač Miroslav Klose, koji je 100. put zaigrao u nebeskoplavom dresu.

(Foto: Beta/AP/Gregorio Borgia)

Nastavak na Sportal.rs...



Povezane vesti

Đenova odnela ceo plen iz Rima! (video)

Izvor: Sportske.net, 09.Feb.2015

U pretposlednjoj utakmici 22. kola italijanske Serije A, Đenova je večeras kao gost savladala Lacio i prekinula dugu seriju mečeva bez pobede. Ključni trenutak meča isključenje golmana domaćih Marketija.

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.