Serija A: Bonaventura glavni u pobedi Milana, Napoli gubi korak

Izvor: Sportal.rs, 14.Dec.2014, 23:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serija A: Bonaventura glavni u pobedi Milana, Napoli "gubi korak"

Fudbaleri Milana su se iskupili za poraz od Đenove, u prethodnom kolu Serije A. "Rosoneri" su na "San Siru", u jednom od derbija 15. kola dočekali Napoli i slavili sa 2:0. Strelci za ekipu Filipa Inzagija bili su Žeremi Menez i Đakomo Bonaventura.

Zahvaljujući ovom trijumfu, šestim u sezoni, Milan je došao na šesto mesto i ima 24 boda, koliko i Napoli. Ekipa Rafaela Beniteza zauzima sedmu poziciju, a ovo je četvrta uzastopna utakmica bez pobede. U prethodna tri meča zabeleženi >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << su remiji.

Milanski tim do prednosti je došao prilično rano. Bonaventura je proigrao Meneza oko koga su bila trojica čuvara. Ipak, Francuz je uspeo da uđe u kazneni prostor i sa sedam-osam metara loptu pošalje u suprotan ugao golmana Rafaela. Novi gol viđen je u uvodnim minutima drugog poluvremena. Pablo Armero centrirao je sa leve strane, idealno uposlio Bonaventuru koji je sa pet metara, glavom loptu poslao u mrežu Rafaela.

Treba reći da je posla imao i Rafaelov kolega, na golu Milana Dijego Lopes, ali nije savladan. U prvom poluvremenu poništen je gol Gonzala Iguaina, pošto je sudija smatrao da je napadač gostiju napravio prekršaj nad čuvarom mreže Milana.

U narednom kolu, ekipu Milana očekuje derbi sa drugoplasiranim timom, Romom, dok će Napoli imati znatno lakši zadatak, pošto će na svom stadionu igrati protiv "fenjeraša", Parme. To će biti odlična prilika za trijumf, pošto je očigledno da Napolitanci "gube korak" u prvenstvenoj trci.

Ovo kolo biće završeno u ponedeljak, mečevima Empoli - Torino i Kjevo - Inter.