Seongnam rival Interu

Izvor: B92, 11.Dec.2010, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Seongnam rival Interu

Ekipa Seongnama iz Južne Koreje pobedila je sa 4:1 (2:1) Al Vahdu iz UAE i plasirala se u polufinale Svetskog klupskog prvenstva.

Korejci su poveli u četvrtom minutu preko bivšeg igrača Zvezde Maurisija Moline, ali je u 27. izjednačio Bajano. Samo tri minute kasnije Ognjenovski je doneo novu prednost šampionu Azije.

U drugom poluvremenu domaći tim nije uspeo da ponovo izjednači rezultat, a golovima Čoija i Čoa u poslednjih 20 minuta Seongnam je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stigao do ubedljivog trijumfa u Abu Dabiju.

Najbolja azijska ekipa će u polufinalu 15. decembra igrati protiv šampiona Evrope i prvog favorita turnira milanskog Intera, dok drugi polufinalni par čine brazilski Internasional i prvak Afrike Mazembe iz Demokratske republike Kongo koji je u četvrtfinalu eliminisao meksičku Pačuku.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.