Izvor: MozzartSport.com, 17.Okt.2020, 20:33

Senzacija u Madridu, jalovi Real pao pred Kadizom (VIDEO)

Joviću poništen gol zbog ofsajda

Najprijatnije iznenađenje uvodnog dela Primere – Kadiz. Na taj epitet večeras je u Madridu udario pečat: kao gost je pobedio Real!

Sjajan meč odigrali su žuti, na stadionu Alfredo di Stefano su održali čas direktnog fudbala jalovom Realu, koji je samo imao ogroman posed lopte i ništa više. Gol koji je postigao Lozano u 16. minutu doneo je senzaciju u 6. kolu španskog prvenstva – 1:0.

Madriđanima nije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pomogao ni Luka Jović. Ušao je srpski reprezentativac u igru u 78. minutu, samo minut kasnije je zatresao mrežu Kadiza, ali je gol poništen zbog ofsajda. Imao je Jović još dva pokušaja do kraja utakmice, međutim, do pogotka nije došao.

Ni on, niti bilo koji fudbaler Reala večeras. U poslednjim sekundama šansu je imao i štoper Kala, koji se ubacio u napad, ali ni on nije pogodio.

Kadiz je igrao hrabro, direktno, brzo, a imao je u napadu raspoloženog za igru veterana Alvara Negreda, preko kojeg su sve akcije išle. Uostalom, on je i spakovao gol šansu Lozanu, spustio mu je glavom loptu u idealnu poziciju, a strelcu pobedničkog pogotka je ostalo samo da prebaci fudbal preko Kurtoe.

Pritiskao je Real, branio se Kadiz i opasno pretio iz kontre, iz svake situacije u kojoj bi rano uspeo da oduzme loptu domaćinu. Tačno je da statistika ne znači mnogo, ali ako je posed lopte bio 74-26 odsto u korist Reala, a odnos u šutevima na gol 14:13 za Kadiz, može da se jasno zaključi kakva se utakmica igrala u Madridu.

Real je doživeo prvi poraz u sezoni. Istumbana je tabela španskog prvenstva, neko je odigrao tri, neko pet utakmica, ali sada Barsa ima realnu šansu da preskoči večitog rivala i da stekne bodovnu prednost. I to je nešto na Kumanovom početku...