Izvor: MozzartSport.com, 25.Nov.2020, 16:15

Senzacija u Kupu Srbije: IMT eliminisao Radnički

Prvoligaš nastavio da ruši favorite

Fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su u osmini finala Kupa Srbije na gostovanju IMT (1:2). Prvoligaš sa Novog Beograda priredio je senzaciju na terenu pored Hale sportova, a iznenađenje je u 23. minutu najavio Nikola Terzić.

Biser Čukaričkog na pozajmici u IMT izvanredno je reagovao posle akcije Traktorista po levom boku i matirao golmana gostiju. Talentovani ofanzivac rođen 2000. godine tako je nastavio seriju pogodaka >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << posle dve lopte koje je u šestini finala poslao u mrežu Inđije.

Rezultat iz sredine prvog poluvremena ostao je na snazi do 56. minuta kad je Uroš Vukašinović iskoristio konfuziju u petercu Nišlija posle centaršuta sa desnog boka i udvostručio prednost.

Dva gola zaostatka probudile su izabranike Milana Đuričića koji su krenuli u potpunu ofanzivu što se isplatilo u 69. minutu kad je Petar Đuričković realizovao jedanaesterac za superligaša i vratio ga u igru.

Završnicu utakmice obeležila je potpuna ofanziva gostiju koju je iz kontre u 82. minutu mogao da kazni Bajić, ali je šutirao pravo u golmana.

Poslednju šansu Nišlije su propustile u sudijskoj nadoknadi kad je Mićović, golman IMT, odbranio zicer i potpisao eliminaciju drugog superligaša, posle slavlja nad Inđijom (2:1) u šesnaestini finala.