Senzacija  Tim ispustio 2-0 i ispao u prvom kolu!

Izvor: B92, 30.Maj.2021, 17:56

Senzacija " Tim ispustio 2-0 i ispao u prvom kolu!

Dominik Tim je ispao u prvom kolu Rolan Garosa.

Tim je vodio protiv Pabla Anduhara sa 2-0 u setovima, ali je na kraju izgubio taj meč sa 3-2 posle neverovatnog preokreta španskog veterana.

Po setovima bilo je 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4.

Tim je veoma lako dobio prvi set, dok smo u drugom videli veliki broj brejkova, ali ga je Austrijanac prelomio brejkom u 11. gemu, pri rezultatu 5:5.

Imao je 2-0 i siguran put ka drugom kolu, pa je delovalo da će >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << maksimalnom pobedom proći Anduhara.

Ipak, Španac je zaigrao sjajno, spasao brejk loptu u trećem gemu i brejkom u osmom slomio Tima i došao do izjednačenja.

U četvrtom setu pravi dva brza brejka, dolazi do 4:1, Tim uzvraća jednim, ali nije mogao više od toga i niotkuda Anduhar uvodi meč u peti set.

Tamo je odmah napravio brejk, ali je odmah i uzvratio Tim.

Novi brejk Anduhar pravi u petom gemu i dolazi do 3:2, a taj brejk održao je do kraja meča i došao do neverovatne pobede.

Tako je dvostruki finalista Rolan Garosa odmah završio takmičenje.

Meč je trajao četiri sata i 29 minuta.

Pobednik meča Radu Albot – Federiko Delbonis biće naredni protivnik 69. tenisera sveta.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.