Izvor: Blic, 01.Jun.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Selektor Petković je razočarao narod
Selektor Petković je razočarao narod
'Igramo za narod', 'Drago nam je što smo bar malo obradovali narod plasmanom na Mondijal', samo su dve rečenice od mnogih u kojima je selektor Ilija Petković pominjao narod u prethodnom periodu, sa idejom da se borbena gotovost i želja za uspehom na Mondijalu podigne na najviši nivo.
Kako je Petković spremio narod za Mondijal i koliko naša zemlja u stvari ima potencijalnih selektora, može da se vidi od utorka na Internet >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sajtu B92, gde su posetioci dali svoje mišljenje o pozivanju Dušana Ilijinog Petkovića u reprezentaciju. Na forumu i u komentarima našlo se oko hiljadu petsto viđenja trenutne situacije u našoj reprezentaciji, što je dovoljan razlog da pitamo i one koji kreiraju ovaj Internet sajt kako su preživeli temu 'Dušan Ilijin Petković'.
- Ono što mi tvrdimo na B92, bez ikakve želje da osuđujemo ili komentarišemo odluku selektora, jeste da je definitivno narušena skoro idilična atmosfera oko reprezentacije - počinje priču Dejan Restak, direktor sajta www.B92.net. - U gotovo svim komentarima posetilaca našeg sajta preovladava razočaranje jer se oko izbora igrača u prethodnom periodu nije stvarala ni trunka nezadovoljstva. Ono što je sigurno, svima je krivo zbog pomenutog slučaja. Koliko je potrebno napora i vremena da se pripremi sve ono što se pojavilo na sajtu vezano za Petkovićev izbor?
- Toliko da sam se i ja uključio u obradu materijala koji je stigao na našu adresu, a moram da priznam i da mi je bilo zanimljivo. U jednom trenutku imao sam kod sebe sedam strana sa po 50 komentara. Bilo je i nekih koji ne zadovoljavaju naše kriterijume. Banalne komentare, one koji se ponavljaju, i one u kojima se vređa - ne puštamo. U svakoj situaciji treba naći pravu meru, a ne objavi se između 20 i 30 odsto materijala.
Pustili ste i izjavu predsednika Crvene zvezde Dragana Stojkovića u kojoj osuđuje odluku Petkovića?
- Taj komentar je takođe izazvao veliku pažnju i razne komentare. Čak i prepucavanje fanova Petkovića i Stojkovića. Bilo je tu svakakvih optužbi koje, naravno, nismo pustili jer je bilo mnogo neproverenih podataka, informacija. Nešto je i izašlo u javnost. Kako sve ovo doživljavate sada, kada se bura polako stišava?
- S jedne strane, ogromno je opterećenje iza nas jer je u pitanju veliki posao. Na neki način nam je drago s obzirom na to da naša priča doživljava popularnost, sajt se posećuje, čitaju se vesti, pišu komentari. S druge strane, mnogo smo čekali na zadovoljstvo da se naši najbolji fudbaleri nađu na ovakvom događaju, pa kompletna priča ima i pomalo gorak ukus - završio je Restak.
D. Radović







