Izvor: MozzartSport.com, 04.Okt.2020, 21:30

Seferović stavio tri boda u Benfikin sef

Farense opasno namučio Orlove

Kažu da je odlika šampiona da pobeđuju i kada ne igraju dobro. Da se na konto tih bodova, „otetih“ od rivala, osvajaju titule.

Ako je to tačno, onda je Benfika već sada na pravom putu ka trofeju. Namučili su se Orlovi protiv skromnog Farensea, gosti su čak u jednom delu meča bili bolji tim, ali na kraju je prva perla u navalnom redu lisabonskog sastava, Haris Seferović, morao da uđe u igru i da reši utakmicu – 3:2.
S obzirom na to da je Farense „fenjeraš“, mislio je Žorž Žezus da može da izvede kombinovani sastav, da odmori neke od glavnih igrača. Ali, slabo je išlo njegovim izabranicima, čak iako je Pici u 15. minutu postigao gol za 1:0.

Posle deset minuta igre u nastavku gosti su dobili penal, a Luka je natrčao na odbitak i izjednačio. I Žezus je video da je đavo odneo šalu. Odmah je poslao na teren Harisa Seferovića, Pedrinja i Vejgla. I mašina je proradila...

Seferović je u 79. minutu pogodio za vođstvo Benfike od 2:1, a pred kraj je krunisao kontru Orlova za 3:1, čisto da se ugase sve nade Farensea da može do senzacije.