Izvor: MozzartSport.com, 29.Nov.2020, 20:15

Sedam golova, crveni, penal i vatra u istanbulskom derbiju, Abubakar terorisao Fener (VIDEO)

Bešiktaš sa igračem manje sprečio ljutog rivala da se vrati na vrh

Iako je tek deseto kolo, odnosno četvrtina sezone u turskom šampionatu, Bešiktaš je već došao u situaciju da je bio na ivici ispadanja iz trke za titulu. Uoči velikog istanbulskog derbija, Fenerbahče je na svom terenu dočekao Bešiktaš i imao šansu da se pobedom vrati na prvo mesto i da gradskom rivalu pobegne čak 10 bodova. Priznaćete, ozbiljna je to bodovna razlika...

Ali Bešiktaš >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je uspeo! Posle 15 godina posta je slavio na Kadikoju! Kao gost je pobedio 4:3 a čak dva gola je dao sa igračem manje pošto je skoro celo drugo poluvreme igrao bez isključenog Larina. Interesantno je da je Bešiktaš istim rezultatom 4.3 slavio i poslednju gostujuću pobedu nad Fenerom pre 15 godina. Istorija se danas ponovila...

Iako je Fener bio favorit i iako je Bešiktašu nedostajalo nekoliko bitnih igrača, Orlovi su uspeli nekako da zabeleže pobedu koja ih ostavlja u trci za titulu. Kasne četiri boda za Galatom i Fenerom, sedam za neočekivanim liderom Alanjom.

Iskusni Vensan Abubakar je terorirao odbranu Fenera u prvom poluvremenu. Za 20 minuta je postigao dva gola. Prvi posle solo akcije koju je završio topovskim udarcem, a drugi glavom na centaršut Larina.

Mogao je Kamerunac u prvom poluvremenu da zabeleži i het-trik ali je promašio sjajnu šansu, a kazna je stigla u 34. minutu kada je iskusni Papis Sise postigao gol sa druge stative posle prekida.

Početak drugog poluvremena je bio užasan za Bešiktaš i obećavajući za Fener. Kanadski napadač Kajl Larin je zaradio drugi žuti karton i isključenje, pa je Fener dobio krila da krene ka preokretu. Umesto toga, primio je gol! Posle očajne reakcije odbrane domaćih, strelac je bio štoper Ujsal.

Uspeo je Ozan Tufan da pruži novu nadu Feneru golom u 68. minutu pošto se dobro snašao na petercu, ali je Nsakala u 88. minutu posle kontre i asistencije Nkudua rešio sve dileme i postavio konačan rezultat. Gol Tufana iz penala u sedmom minutu nadoknade nije sprečio poraz Fenera.

TURSKA 1 – 10. KOLO