Izvor: Blic, 20.Avg.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Seča na penalu!

Seča na penalu!

Het-trik fudbalera Partizana! U trećem kolu Meridijan Superlige crno-beli su pred oko četiri hiljade gledalaca savladali Javor u Ivanjici.

Izjednačena igra u prvom poluvremeu rezultirala je sa par šansi na obe strane. Partizan je krenuo ofanzivno i već u 3. minutu Vukčević se našao sam pred golmanom Soldatovićem, ali je bio neprecizan. Javor je odmah uzvratio preko kapitena Nikole Lišanina na čiji centaršut je zakasnio istureni igrač Javora >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Dragan Pejić.

Odita je u 21. minutu odlično zaobišao Cvetkovića, ali nije do kraja realizovao napad. Najbolju šansu u prvoj deonici meča imao je Javor: Dragan Pejić u 35. minutu našao se oči u oči sa Ivicom Kraljem i zamalo doveo u vođstvo domaću ekipu Javor Habitfarma.

U prvom poluvremenu tvrda borbena utakmica sa dosta taktičkih zadataka, ali bez golova.

Nastavak je bio uzbudljiviji. U 50. minutu Tomić se sudario sa Žunjićem u šesnaestercu domaćina. Došlo je do gužve u kaznenom prostoru, pomalo i koškanja, pa je sudija pokazao na belu tačku. Iako je prekršaj napravljen nad njim, Ivan Tomić bio je siguran realizator najstrože kazne - 0:1. Usledilo je slavlje navijača Partizana, ali i duga domaće publike koja je gajila nadu da će Javor uknjižiti makar bod. Domaći fudbaleri, potučeni zbog primljenog gola, nisu mogli da stvore ni jednu šansu u nastavku meča, ali ni crno-beli koji su se povukli i čuvali pobedonosni rezultat. Beba Bojović

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.