Izvor: B92, 13.Avg.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šeberle i Dvoržak "čisti"
Svetski šampion u desetoboju Roman Šeberle i njegov kolega iz reprezentacije Češke Tomaš Dvoržak oslobođeni su optužbi za upotrebu nedozvoljenih sredstava uoči poslednje discipline na prvenstvu u Helsinkiju.
U saopštenju Međunarodne atletske federacije navodi se da na osnovu urađenih analiza u labaratoriji u Helsinkiju nije pronađen nijedan dokaz koji bi ukazivao na doping.
Dvojica atletičara navodno su uoči trke na 1500 metara primili infuzije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << što je zabranjeno ako je njihov cilj da se utiče na nalaz urina na doping testu. Šeberle i Dvoržak su tvrdili da su im lekari reprezentacije dali glukozu kako bi se oporavili posle ekstermnih napora.
Međunarodna atletska federacija naglasila je da se neće više baviti ovim slučajem.



