Savršeni Zemunci

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Dec.2011, 22:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MEGA VIZURA - ŽELEZNIČAR 85:78 (27:22, 15:16, 21:18, 22:22)
Dvorana: „Vizura sport“. Gledalaca: 300. Sudije: Vesković (Beograd), Arsenijević (Beograd) i Nikitović (Čačak).
MEGA VIZURA: MILISAVLJEVIĆ 24 (13–8, 3–1, 4 as, 8 sk), JOKIĆ 7 (3–2, 3–1), DUVNJAK 12 (9–3, 3–2), CVETKOVIĆ 9 (5–1, 2–1, 6 sk), ČANTEKIN 22 (15–9, 11 sk), Matović 1 (1–0, 1–0), Luković 4 (2–2), Rivers 6 (8–2, 3–0), Avramović, Vujović >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << (1–0), Maravić. Nije igrao Denčešen.
ŽELEZNIČAR: BOJOVIĆ 31 (11–6, 9–4, 6 as, 10 sk, 8 il), JERKOVIĆ 5 (2–1, 1–1), RADULOVIĆ 7 (6–2, 2–1, 5 sk, 4 as), ČANAK 7 (7–3, 5–0), BAJIĆ 12 (11–5, 5 sk), Gugleta 7 (4–3), Jojić 9 (1–1, 2–2), Đorđić, Živković (1–0), Stanojević. Nisu igrali: Frierson i Marković.
Stoprocentan učinak na svom terenu Mega je nastavila i posle 10. kola. Pobeđen je Železničar iz Inđije kojeg je koštao učinak od 20 izgubljenih lopti.
Zemunci su vodili od sredine prve četvrtine pa sve do kraja meča. Iako poslednji na tabeli, gosti su pokazali u pojedinim delovima meča da mogu da se nose sa Megom, timom koji pretenduje za plasman u Super ligu.
Vodili su sve do sredine prvog perioda, tačnije do trenutka kada je Uroš Duvnjak sa pet uzastopnih poena preokrenuo rezultat, od tada su domaći kontrolisali igru i rezultat.
U prvih 20 minuta Železničar je nosio do tada nezaustavljivi Miloš Bojović, na odmor je otišao sa indeksom 26 (21 poen, 7 skokova). Nedostatak povređenog Vasilija Micića solidno je nadoknadio Uroš Duvnjak. Četiri poena razlike posle prvog poluvermebna nisu garantovala pobedu domaćinu.
U nastavku četa Vlade Vukočića igrala je mnogo agresivnije i angažovanije ali nisu uspevali da se značajnije rezultatski odvoje. Pri rezultatu 75:66 na tri i po minuta do kraja domaći nisu iskoristili dva napada i stigla ih je kazna, Bojović je pogodio trojku.
Međutim, iskusni Branko Milisavljević iz teške pozicije pogađa iza linije 6,75. Gosti su tada stajali u zoni 2–3 ali je opet prekaljeni as sa nadimkom „Zec“ razbio zonu sa distance, a zatim u sledećem napadu pogodio dva bacanja i odveo tim na nedostižnih 12 razlike.
Ostalo je još minut i po do kraja ali je to bilo premalo za goste da preokrenu. Još jedna glavobolja zadesila je trenera domaćih, Džeremaja Rivers napustio je igru zbog povrede na dva minuta do kraja meča.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.