Izvor: MozzartSport.com, 17.Apr.2021, 23:08

Sardinija slavi Gastona Pereira! Kaljari dva puta stizao minus, pa okrenuo u nadoknadi i poslao Parmu u Seriju B

Spektakl na Sardenja Areni - 4:3 (1:2)

Slavlje na Sardiniji! Kaljari je dobio borbu za golu život. U meču vrednom šest bodova ekipa Leonarda Sempličija je savlada Parmu golom u četvrtom minutu nadoknade, i to nakon što je dva puta uspela da nadoknadi po dva gola minusa - 4:3 (1:2).

A samo dva minuta pre pobedonosnog pogotka gledali su Ostrvljani porazu u oči. Porazu koji bi ih poput vrtloga povukao u Seriju B. Ovako, Parma je upisala drugi uzastopni poraz, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << treći na poslednje četiri utakmice i definitivno izgubila bitku za mesto u eliti. Na sedam rundi do kraja, Mlekadžije imaju pet bodova manje od Kaljarija, odnosno sedam od Torina, prvog iznad crte.

Kada je u meču sezone, protiv direktnog konkurenta, uspela da ispusti dva gola prednosti, i to u dva navrata, drugačiji ishod nije ni zaslužila. I dok u Emilija Romanji žale za ispuštenom prednošću, na Sardiniji slave Gastona Pereira. Jer, upravo po njegovom ulasku Kaljari je zaigrao neuporedivo konkretnije.

Doduše, iako je dva minuta po ulasku Pereiro namestio pogodak Razvanu Marinu, sve do samog finiša je delovalo da će Parma ipak odneti čitav plen sa Sardenja arene. Međutim, Pereiro je imao poslednju reč. U prvom minutu nadoknade postigao je izjednačujući pogodak, a samo tri kasnije namestio pobedonosni još jednom rezervisti, Albertu Čeriju.