Izvor: Blic, 24.Jul.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Šapić uništio sve nade'
'Šapić uništio sve nade'
BARSELONA- 'Nismo ispunili očekivnja' - komentari su u španskim medijima nakon poraza domaćih vaterpolisti od reprezentacije Srbije i Crne Gore u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Barseloni.
- Iskoristili su nervozu domaćina, koji je potpuno izneverio u napadu. Španija nije mogla ništa protiv dobrih pasova igrača sa Balkana, koji svojim načinom igre, u ovakvim utakmicama, uvek daju utisak da je to pitanje života ili smrti. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Bio je to revanš za finale iz Fukuoke - stoji u izveštaju agencije 'Evropa Pres', koji prenosi 'Marka'.
- Nismo mogli preko balkanskog zida, koji je postao neosvojiv, svi napadi su su odbijeni i cilj nije postignut, pa je rezultat posle dve četvrtine bio 1:4 za SCG - preneo je sportski dnevnik.
U komentaru 'Marke' stajala je još opaska da je Aleksandar Šapić sa pet postignutih golova unuštio sve nade domaćina.
Organizacija LEN-a još uvek ostaje misteriozna po pitanju eventualnog kažnjavanja hrvatskog vaterpolo saveza povodom incidenata u Kranju. Slovenačka agencija STA, prenela je informaciju da je u pitanju suma od 100.000 evra, ali zvanično još nije ništa potvrđeno. Čelni ljudi LEN-a obavestili su hrvatski savez da će konačno rešenje stići kroz desetak dana čim ga sastave advokati, pa je prema tome sudeći neka kazna definitivno u opticaju.
Srbija i Crna Gora - Španija 7:3. SCG: Šefik, Nikić, Kuljača, Udovičić, Savić, Ikodinović 2, Jelenić, Gojković, Ćirić, Šapić 5, Vujasinović, Jokić, Zloković. B. N. Čavić u polufinalu
BARSELONA - Reprezentativac Srbije i Crne Gore Milorad Čavić plasirao se u polufinale trke na sto metara slobodnim stilom Svetskog prvenstva u Barseloni.
Čavić je 100 metara slobodno isplivao za 49,68 sekundi, što je bio 12. rezultat u kvalifikacijama.
U kvalifikacijama na 50 metara leđnim stilom, startovala je i Danijela Đikanović, ali je ona kvalifikacije završila na 38. mestu u vremenu 31,29 sekundi. T. D.










