Izvor: MozzartSport.com, 01.Jul.2020, 18:33

Šampionski DNK: Zenit u 91. do pobede

Tambov izjednačio u 88. minutu

Titula je na vidiku! Nova, druga uzastopna, sedma u istoriji. Zenit jezdi sigurnim korakom ka novoj kruni i deluje da ni čudo ne može da ga u tome zaustavi.

Kako drugačije „čitati“ utakmicu u kojoj je iz penala, a Zenit odmah nakon tri minuta došao do drugog gola i do trijumfa – 2:1. Fudbalski aksiom glasi da se tako osvajaju titule, kada se ne izgubi glava kada je gusto, kada se sa kolena ustane i visoko podignu ruke.
Jedna relativno mirna utakmica, koju je Azmun golom u 43. minutu usmerio ka mirnoj luci za goste iz Sankt Peterburga, odjednom je dobila vrtoglavu završnicu.

Kumovao je tome i sudija Vilkov, koji je dosudio potpuno besmislen penal za domaćina u 88. minutu. Jedan vazdušni duel kakvih ima desetine na svakom meču, odjednom je „postao“ jedanaesterac. Čuperka je bio precizan, a onda je Zenit krenuo svim snagama u napad.

Lopta je u šesnaestercu iznenada došla do Rigonija, koji je manirom rasnog strelca tukao iz prve i pogodio kontra ugao – 2:1. Tri boda odošte u Peterburg. Titula je na vidiku.

RUSIJA 1 - 25. KOLO