Šampioni! Barsa razbila Espanjol i osvojila titulu

Izvor: B92, 14.Maj.2023, 22:53

Fudbaleri Barselone pobedili su Espanjol i osvojili šampionsku titulu u španskom šampionatu.

Barselona je rezultatom 4:2 razbila Espanjol na njihovom stadionu u nedelju uveče što znači da je Barsa šampion, a Espanjol pred ispadanjem iz lige.

Ništa fudbaleri Barselone nisu prepustili slučaju i poveli su već u 11. minutu utakmice kada je gol postigao Robert Levandovski.

Alehandro Balde je lepo probio po strani, ušao u kazneni prostor i loptu poslao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u peterac gde je odmah dočekao Robert Levandovski i samo je sproveo u mrežu.

Ubrzo je Alehandro Abalde povisio to na 2:0.

Akcija je bila gotovo identična, samo je išla sa druge strane i Pedri je ubacio u kazneni prostor, a ovoga puta je Abalde umesto Levandovskog bio na pravom mestu u pravo vreme i "poklonio se" za veliko vođstvo.

Umesto misli o najopasnijem rezultatu, Barselona je razmišljala samo o šampionskoj tituli koja im je bila na dohvat ruke.

U prvom poluvremenu smo videli još jedan pogodak, a strelac tog pogotka je bio niko drugi do Robert Levandovski koji je posle gola u 11. minutu po drugi put zatresao mrežu Espanjola u 40. minutu.

Rafinja je poslao loptu oštro po zemlji u peterac, a Levandovski pobegao odbrani i potpuno neometano postavio velikih 3:0 i utabao put ka šampionskom slavlju.

U drugom poluvremenu je Barselona uspela da "dobije poker" i golom Kundea povede sa 4:0 u 53. minutu utakmice kada je Frenki de Jong bio asistent.

Espanjol je uspeo da sačuva obraz i postigne makar jedan pogodak, a strelac tog gola bio je Havi Puado u 73. minutu i to nakon VAR konsultacija.

Za konačnih 4:2 postarao se Hozelu u nadoknadi vremena.

Nije bilo drame u ovom susretu, ali je bilo lepih vesti za ekipu Barselone koja je nakon 90 minuta fudbala mogla da proslavi 27. šampionski pehar osvojen u bogatoj klupskoj istoriji.

Levandovski, Abalde i Kunde su bili heroji ove utakmice u sezoni koja će se dugo pamtiti jer je titula posle četiri godine vraćena na Nou Kamp.