Izvor: MozzartSport.com, 07.Nov.2020, 19:52

Sampdorija se samoubila na Sardiniji, proradila i urugvajska mašina (VIDEO)

Kaljari lako slavio protiv Sampdorije – 2:0

Kaljari zna da oscilira na strani, ali je od stadiona na Sardiniji napravio pravo gubilište za sve ekipe koje mu dolaze u goste. Tamo gde su igrači Kaljarija stali u sudarima sa Kremonezeom (Kup) i Krotoneom, nastavili su i danas protiv Sampdorije – 3:0. Vredna tri boda, dovoljna za zlatnu sredinu italijanskog fudbala, čak i podsećanje na prošlogodišnje dana kada je tim sa Sardinije u jednom trenutku bio apsolutni hit italijanskog >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << prvenstva.

Kaljari je danas izdominirao, ali pošteno reći Sampdorija se samoubila na Saradniji. Odolevali su Đenovljani napadima domaćina, ali je štoper Augelo u 40. minutu napravio veliki kis. Prvo je dao kratku loptu, potom je kao poslednji igrač odbrane napravio faul nad Simeoneom.

Mnogo lakše je bilo Kaljariju da igra od tog trenutka. Stiskao je još jače, ali opet je odbrana Sampdorije kumovala jeddnom od krucijalnih momenata. Bez velike potrebe Toneli je napravio faul u svom šesnestercu. Siguran sambele tačke bio je Žoao Pedro.

Delovao je Kaljari vrlo razigrano. Bez velike potrošnje energije ugrožavali su gol Sampdorije. Proradila je i urugvajska mašina, Nandez. Momak poznatr po odličnim igrača u onom epskom Superklasiku u 69. minutu stavio je tačku na neizvesnost. Brzim trkom pojeo je teren i potom rutinski savladao Audera.

Postigao je Kaljari još jedan pogodak do kraja meča. Posle odlične kolektivne akcije i deset tačnih dodavanja, mrežu Sampdorije je pogodio Sotil. Međutim, pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije.