Izvor: Blic, 01.Avg.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Samo da Nole bude zdrav!
Samo da Nole bude zdrav!
Novak Đoković koracima od sedam milja grabi ka teniskom vrhu. Za samo dve nedelje sa 38. pozicije popeo se na 24, najvišu stepenicu u karijeri, ali je u Umagu ostao bez (već viđenog) trofeja. Iscrpljenost, bol u ramenu i problemi sa disanjem zaustavili su srpskog tenisera na putu ka drugoj uzastopnoj ATP tituli. Mnogi opravdano postavljaju pitanje šta se dešava sa zdravljem najboljeg srpskog tenisera.
- Strašno mi je žao što se toliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mučio. Očigledno je da Nole i dalje ima neki problem. Nije prvi put da je predao meč iz istih razloga. Znam da je pred kraj prošle godine operisao nos zbog devijacije i očekivao sam da posle toga neće imati problema sa disanjem. U ovom trenutku teško je reći zašto je tako i mislim da bi na to najbolji odgovor mogli da daju lekari. Treba uraditi detaljniji pregled, mada verujem da nije ništa ozbiljno. U normalnim okolnostima, Nole bi glatko pobedio i prepustio Vavrinki svega pet ili šest gemova - kaže naš poznati teniski stručnjak Radmilo Armenulić.
Noletova odustajanja počela su prošle godine na Rolan Garosu. Ona su se periodično ponavljala na nekoliko turnira, a predaja u finalu u Umagu bila je druga u poslednjih mesec i po dana. Ipak, u njegovom taboru smatraju da se ne radi o ozbiljnijim problemima i predaju pripisuju umoru.
- Sve je u redu, nema povrede, samo je u pitanju fizički i psihički premor. Sve je to prirodno i normalno. Novak je jako mlad, nikada u karijeri nije igrao turnire iz nedelje u nedelju, nije navikao na takve napore - izjavio je juče njegov otac Srđan Đoković.
Gledaoci su mogli da primete i da se Đoković žalio na bolove u ramenu.
- Bol u ramenu je takođe posledica napora. On je od četvrtfinala igrao sa tim problemom i na kraju se sve skupilo. Novak će imati samo lakšu terapiju za rame, ali će se ove nedelje pre svega dobro odmoriti - izjavio je Srđan Đoković.
Posebna priča je odnos publike na turniru u Umagu prema beogradskom teniseru. Čini se da Đoković s lakoćom osvaja srca navijača širom sveta.
- Novak ima dar da uspostavi uspešnu komunikaciju s publikom. To mu je uvek polazilo za rukom i mislim da je to jako važan element. Dobro poznajem mentalitet istarske publike. Naša Dejvis kup reprezentacija je nekada redovno odlazila tamo i uvek smo bili sjajno primljeni. Tako je bilo i sa Novakom, ljudi u Umagu zaista vole tenis, a direktor Slavko Rasberger odlično je organizovao takmičenje i mislim da ovaj turnir ima lepu budućnost - smatra Armenulić.
Đoković je na ATP listi sve bliži poznatim svetskim imenima. Najbliži su mu Gael Monfis, koji ima 39 bodova više, i 'penzioner' Andre Agasi, koji ima 94 poena prednosti u odnosu na našeg tenisera.
- Očekujem mnogo od Đokovića. I većina svetskih stručnjaka procenjuje da će Nole imati veliku karijeru. Ipak, da bi sve to postigao, mora da bude zdrav! Za uspeh u tenisu potrebne su tri stvari, prva je rad, druga zdravlje, a treća je - sreća! - dodaje Armenulić.
Đoković je trenutno bez prvog trenera. Saradnja sa Rikardom Pjatijem (trenira Ivana Ljubičića) je završena, tako da Novaka na turnirima u poslednje vreme prati fizioterapeut Miloš Jelisavčić. Kao moguće rešenje provlači se Marijan Vajda, ali to još nije definitivno. Dobro je što će Đoković posle Umaga imati desetak dana odmora pre nego što krene na američku turneju.
Z. Kecman










