Samardžić pripomogao Udinezeu da dođe do boda u poslednji čas VIDEO

Izvor: B92, 01.Okt.2023, 17:04

Fudbaleri Udinezea u poslednji čas su se spasli poraza na meču sa Đenoom.

Gosti su do nadoknade vremena u drugom delu imali prednost od 2:1 kada je ne scenu strpio reprezentativac Srbije Lazar Samardžić posle čijeg udarca je Alan Maturo nespretno poslao loptu u sopstvenu mrežu za 2:2.

Dogodilo se to u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena, a Samardžić je igrao od 59. minuta.

Najbolji na "Friuliju" bio je dvostruki strelac za Đenou, Islanđanin >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Albert Gudmundson.

On je mrežu domaće ekipe zatresao u 14. i 41. minutu.

Prvi gol postigao je sjajnim udarcem pod prečku sa 18 metara.

Udineze je nedugo zatim, devet minuta kasnije uspeo da stigne do izjednačenja.

Lorenco Luka je odlično reagovao na odbijenu loptu u poslao je neodbranjivo u mrežu.

VAR je morao da bude konsultovan, jer se sumnjalo na prekršaj u začetku akcije, ali je gol priznat.

Gudmundson je još jednom postigao gol, u 28. minutu, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda.

Ipak, nije ništa bilo sporno u 41. minutu.

Sjajnu akciju gostiju Gudmundson je završio novim snažnim i preciznim udarcem.

U drugom delu nije bilo previše uzbuđenja, Udineze je tražio penal u 72. minutu, ali je VAR utvrdio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

U samom finišu, u četvrtom minutu nadoknade, sudija je isključio igrača Udinezea Sandija Lovrića.