Samardžić - Marković: Beograd će biti uspešan domaćin Univerzijade

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Mar.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samardžić - Marković: Beograd će biti uspešan domaćin Univerzijade

BEOGRAD - Ministarka omladine i sporta Snežana Samardžić - Marković izrazila je večeras očekivanje da će Beograd biti uspešan domaćin Univerzijade 2009. i da će ostati u odličnom sećanju studenata iz celog sveta koji budu na takmičenju, što je jedan od najvažnijih efekata te smotre.

"Dosta postojećih objekata smo odlučili da iskoristimo za potrebe Univerzijade i morali smo odustati od gradnje novih", rekla je ona za TV "Pink", istakavši da su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << obezbeđena sredstava za potrebe organizovanja Univerzijade, kao i za transport i ishranu sportista.

Ministarka je navela da je univerzitetsko selo spremno i da preostaje samo organizacija takmičenja.

Govoreći o usvajanju uredbe o nacionalnim priznanjima, Samardžić -Marković je rekla da se ona menja zato što je potrebno precizirati neke detalje, kao i zbog toga što je bilo slučajeva zloupotrebe te uredbe.

Ona je precizirala da se to najviše odnosi na trenere reprezentacije, za koje se kasnije uspostavilo da to nisu ni bili, i ukazala da je na taj način uredba o nacionalnim priznanjima postala socijalna kategorija.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.