Izvor: Sportski Žurnal, 28.Apr.2012, 19:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šalke u LŠ, Keln blizu Cvajte, oproštaj Balaka i Raula
Kolo pre kraja Bundeslige praktično je sve poznato. Jedna od dilema ostala je oko toga koja će ekipa zauzeti poslednje mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Najbliži tom cilju, pred zadnje kolo, su Hanover i Volfsburg.
Takođe, još uvek nije izvesno koji klub će izboriti direktan plasman u to takmičenje, a borba će se u poslednjem kolu voditi između Leverkuzena i Štutgarta. Kada smo već kod Farmaceuta, od dresa te ekipe opostio se Mihael Balak. On je u pobedi svog tima nad Hanoverom od 1:0, zamenio u 59. minutu Mihala Kadleca i dobio ovacije preko 30.000 gledalaca na „Baj Areni“.
Keln je porazom od 4:1 u Frajburgu na korak od selidbe u Cvajtu, dok je sudbinu ispadanja iz Bundeslige, posle samo jedne sezone po povratku u najelitniji rang, doživela Herta. Tim iz Berlina je deklasiran u Gelzenkirhenu sa 4:0, a tim trijumfom je ekipa Šalkea obezbedila učešće u Ligi šampiona.
Na ruku Rudarima išao je remi Borusije iz Menhengladbaha koja je remizirala kod kuće protiv Augzburga (0:0) i ići će u kvalifikacije za najjače klupsko takmičenje u Evropi. Još jedan velikan evropskog fudbala oprostio se od dresa kluba za koji je nastupao ove sezone. U pitanju je Raul Gonzales, koji je na oproštaju od navijača na „VELTINS Areni“ postigao treći gol za svoj tim, u 84. minutu.
Borusija iz Dortmunda je bila ubedljiva na gostovanju ekipi koja se prva oprostila od Bundeslige, Kajzerslauternu. Neven Subotić je u pobedi Milionera od 5:2 odigrao ceo meč, a briljirao je Lukas Barios koji je postigao het–trik.
Bajern je bio bolji od Štutgarta sa 2:0, dok golova nije bilo u duelu Hamburgera i Majnca. Hofenhajm je izgubio na svom terenu od Nirnberga sa 3:2, dok je Volfsburg lako izašao na kraj sa Verderom (3:1).
Semafor 33. kola:
Leverkuzen - Hanover 1:0 (Kisling 75)
Bajern - Štutgart 2:0 (Gomez 32, Miler 90+1)
Šalke - Herta 4:0 (Huntelar 32, 87, Holtbi 73, Raul 84)
Frajburg - Keln 4:1 (Mujdža 36, Guede 54, Kaliđuri 54, Frajs 90 - Podolski 47)
Kajzerslautern - Dortmund 2:5 (Santana 16. autogol, De Vit 49 - Barios 18, 26, 55, Gece 33, Perišić 76)
Hofenhajm - Nirnberg 2:3 (Bek 22, Brafhajd 88 - Pekart 9, 71, Didavi 45)
Volfsburg - Verder 3:1 (Salihamidžić 40, Helmes 66, 89 - Rozenberg 45)
Menhengladbah - Augsburg 0:0
Hamburger - Majnc 0:0
Nastavak na Sportski Žurnal...











