Šalke se raspao posle pauze, Hofenhajm ne odustaje od Evrope

Izvor: Sportske.net, 27.Maj.2020, 22:40

Večeras je kompletirano 28. kolo Bundeslige.

Iako za kraj kola nije bilo onih "top" timova, možemo da kažemo da je Šalke najveći među njima i da je ponovo razočarao, pošto je u gostima izgubio od Dizeldorfa rezultatom 2:1. Na svom terenu slavio je i Hofenhajm koji je pobedio Keln (3:1)

Šalke se jednostavno raspao posle pauze i pandemije, nakon dva ubedljiva poraza od Borusije Dortmund (4:0) i Augsburga (0:3), večeras je posle preokreta slavila i Fortuna Dizeldorf >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << sa 2:1.

Šalke je poveo u 53. minutu golom Mekinija, ali je posle samo 15 na semaforu bilo već 2:1. U 63. minutu je Henings pogodio za 1:1, da bi u 68. posle prekida, Karaman glavom doneo preokret. Za Šalke je ponovo ceo meč odigrao Matija Nastasić, ali ni on ne pomaže svojoj ekipi u ovom kriznom periodu, i tri vezana poraza.

Za Dizeldorf je ovo možda i prelomni trenutak u borbi za opstanak, pošto je sa ova tri voda prišao Majncu na samo bod zaostatka, dok se Šalke pozdravio sa Evropom padom na deveto mesto.

Hofenhajm je na svom terenu pobedio Keln rezultatom 3:1, u meču kom smo videli dva crvena kartona i promašeni penal. Baumgartner je bio dvostruki strelac za Hofenhajm, a za treći je asistirao Zuberu, tako da je apsolutni heroj ekipe. Keln se raspao pošto je u 26. minutu direktan crveni karton dobio Bornau, a počasni pogodak postigao je Kajnc na isteku sata igre. "Jarčevi" su mogli da se vrate u meč, ali je u 77. minutu penal promašio Ut.

Union Berlin je u direktnom okršaju za opstanak remizirao sa Majncom na svom stadionu, rezultat je bio 1:1. Oba gola pala su prvom delu igre, baš kao i crveni karton za domaće, tako da je sve bilo rešeno u prvih 45 minuta. Za tim Union Berlina Neven Subotić je odigrao ceo meč, a najvažnije je da je njegov tim ostao na tri boda ispred rivala u borbi za opstanak.

U poslednjem meču, Augsburg i Paderborn su odigrali bez golova, a gosti su se odavno oprostili od elite, pošto su ostali na začelju tabele sa sa 19 bodova.