Šalke lako protiv Hanovera

Izvor: B92, 09.Feb.2014, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Šalkea pobedili su Hanver kod kuće sa 2:0 u poslednjem duelu 20. kola nemačke Bundeslige.

Šalke se ovom pobedom približio trećeplasiranoj Borusiji iz Dortmunda na samo dva boda, dok je Hanover ostao na desetom mestu na tabeli.

Pogotke su postigli Džeferson Farfan i Maksimilijan Majer.

Prvu priliku na utakmici imao je Klas-Jan Huntelar u 12. minutu ali je golman Ziler odbranio njegov šut po zemlji.

Sve ostalo što je vredno pomena, dešavalo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se u poslednjih šest minuta prvog poluvremena.

Na asistenciju Seada Kolašinca pogodak u 39. minutu postiže Džeferson Farfan, tako što je ubacio u mrežu sa male razdaljine.

Pet minuta kasnije Učida zaobilazi golmana, i spaja sa golom Majera koji nije imao težak posao.

Volfsburg – Majnc 3:0

Verder Bremen – Borusija Dortmund 1:5

Nirnberg – Bajern Minhen 0:2

Frajburg – Hofenhajm 1:1

Ajntraht Frankfurt – Ajntraht Braunšvajg 3:0

Hamburger – Herta 0:3

Štutgart – Augsburg 1:4

Šalke – Hanover 2:0