Izvor: B92, 14.Feb.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Safina iznenadila Morezmo
Finalni meč WTA turnira u Parizu završen je neočekivanom pobedom Ruskinje Dinare Safine nad Francuskinjom Ameli Morezmo 6:4, 2:6, 6:3.
Treću titulu u karijeri, a prvu ove godine Safina je osvojila prvenstveno zbog velikog broja neiznuđenih grešaka koje je Morezmo načinila tokom dva časa i 19 minuta igre.
Mlađa sestra Marata Safina tako se revanširala Morezmo za poraz u drugom kolu Otvorenog prvenstva Australije.
"Razlika u odnosu na meč >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Melburnu bila je u temperaturi. U Australiji je bilo vruće i Ameli me je terala mnogo da trčim, dok me nije iscedila. Marat mi je rekao da ću morati da se borim tokom čitavog meča i to je ono što sam i učinila" - rekla je Safina.
Ameli Morezmo doživela je i treći poraz u filnim mečevima u hali Pjer de Kuberten, posle 1999. i 2003. godine kada je uspešnija bila Serena Vilijams. Turnir u Parizu Morezmo je osvojila 2001.








