Sadik strelac u pobedi Sosijedada na Karmenesu

Izvor: B92, 09.Mar.2024, 22:18

Sadik strelac u pobedi Sosijedada na "Karmenesu"

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su trijumf na gostovanju Granadi rezultatom 3:2 (1:2) u meču 28. kola španske LaLige.

Baski su slavili trijumf posle velikog preokreta, pošto su domaći poveli u 21. minutu golom Uzunija iz jedanaesterca.

Uzvratio je Umar Sadik, bivši napadač Partizana, u 33. minutu, ali je Uzuni duboko u nadoknadi doneo novu prednost Granadi na poluvremenu.

Taj rezultat je opstao sve do 80. minuta, ali ni to nije bilo dovoljno domaćinu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je u samom finišu još dva puta poklekao.

Najpre je rezultat poravnao Le Normand, da bi u 85. minutu Andre Silva doneo pobedu i veliku radost Sosijedadu.

Granada ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli sa 14 bodova i sve je izvesnije da će se preseliti u Segundu.

Sosijedad je opet uskočio u zonu za Evropu, te je trenutno na 6. poziciji sa 48 osvojenih bodova.