Sabalenka i Ribakina finalistkinje u Brizbejnu VIDEO

Izvor: B92, 06.Jan.2024, 12:22

Arina Sabalenka i Jelena Ribakina boriće se za titulu na turniru u Brizbejnu.

Beloruskinja, šampionka Australijan opena, bila je bolja u derbiju sa sunarodnicom Viktorijom Azarenkom, 6:2, 6:4.

Njoj je za pobedu bilo dovoljno 90. minuta.

Sabalenka je u početnom sertu dva puta oduzela servis protivnici, a u drugom setu je to uradila i poslednjem, desetom gemu.

S druge strane, Jelena Ribakina je pobedila Čehinju Lindu Noskovu sa 6:3, 6:2 za 65 minuta.
Ruskinja je u drugom gemu došla do brejka, što je odredilo dalji tok prvog seta. Pogotovo jer Noskova nije pretila u servis gemovima Kazahstanke.

U drugom setu Ribakina je vezala dva brejka i još lakše uspela da osvoji drugi set.