SVI NA SUD

Izvor: Kurir, 09.Mar.2008, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SVI NA SUD

Goran Ješić i Tomislav Karadžić spremni da se suoče posle optužbi predsednika Inđije da je prvi čovek FSV učestvovao u nameštanju utakmica

Goran Ješić, predsednik FK Inđija, i Tomislav Karadžić, prvi čovek Fudbalskog saveza Vojvodine, poručuju da su spremni da se suoče na sudu. Ješić tvrdi da je Karadžić bio upoznat s tim da ekipa Zlatibor voda namešta rezultate, ali da u vezi s tim nije učinio ništa, a predsednik FSV ističe da su to gluposti i da sprema >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << tužbu.

- To što Ješić priča su laži i to će morati da dokaže na sudu. Ukoliko mu to pođe za rukom, ja idem iz fudbala. Meni je savest čista i znam da nisam učestvovao ni u kakvim nečasnim radnjama. Smatram da je u pitanju nečiji predizborni marketing, ali to se ne radi na taj način. Do kraja godine trebalo bi da se održe izbori u FSV, pa ukoliko neko želi da bude novi predsednik, to sigurno ne treba da prezentuje tako što će blatiti druge - kaže Karadžić.

Sa druge strane, Goran Ješić tvrdi da ima dokaze da je Tomislav Karadžić znao da je Zlatibor voda nameštala utakmice.

- Nisam rekao da je Tole namestio utakmicu, nego da je kao predsednik Saveza znao da se utakmice nameštaju i da ništa nije učinio u vezi s tim. Koliko sam u pravu, najbolje pokazuje podatak da se niko iz Zlatibor vode nije pojavio da demantuje moje navode. Takođe, ne treba zaboraviti da su oni jedan od glavnih sponzora OFK Beograda, što je vrlo aktuelno u ovom trenutku. Imam izjave ljudi koji će potvrditi da je bilo nameštanja i ne plašim se da idem na sud. Karadžić je kao predsednik morao da reaguje, ali je svojim neprimernim ponašanjem uticao da se nastavi sa tim trendom. Čujem da mene optužuju da sam nameštao utakmice, a da je to tako, moj klub sigurno ne bi ispao iz lige - kaže Ješić. [ antrfile ]

U SUBOTICI BEZ KOMENTARA

U Zlatibor vodi juče nisu želeli da komentarišu navode predsednika Inđije, ali najavili su da će se klub oglasiti početkom nedelje. U Subotici razmišljaju da izdaju saopštenje u kojem će izneti svoju verziju događaja koji su prilično zainteresovali sportsku javnost u Srbiji.

Uprkos našem nastojanju da dobijemo izjavu nekog od rukovodećih ljudi fudbalskog kluba iz Subotice, tokom jučerašnjeg dana ni od jednog od njih nismo uspeli da dobijemo reakciju na Ješićeve optužbe.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.