MOĆNA ZVEZDA: Crveno-beli UBEDLJIVO slavili na Marakani

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Avg.2023, 17:12

MOĆNA ZVEZDA: Crveno-beli UBEDLJIVO slavili na "Marakani"

Duel drugog kola.

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Napredak sa 4:0 u meču drugog kola Superlige Srbije.

Aktuelni šampion je odlično započeo sezonu, trijumfom nad Vojvodinom (5:0), a nastavili su i ovom pobedom nad Kruševljanima.

Superliga, 2. kolo:

Crvena zvezda – Napredak 4:0 (3:0)

Stelac: Kraso (penal) 4, 71, Bukari 35, Mijailović 37.

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd

Crvena zvezda: Glazer – Degenek, Dragović (od 59. Milunović), Rodić – Bukari, Mijailović (od 59. Nedeljković), Stamenić, Mitrović (od 70. Azarov) – Olajinka, Kraso (od 81. Kangva), Lučić (od 59. Šljivić).

Napredak: Bajić – S. Jovanović, Đeković, Mršić, Prijović – Putinčanin (od 46. Jović), Tomić (od 68.Krstić) – Nenadović, Stoiljković (od 46. Stanojlović), Vukajlović – Ljubomirac (od 67. Jovanović).

Odmah na početku susreta Stefan Mitrović je izborio penal, pošto ga je Đeković neoprezno faulirao.

Kraso je bio siguran izvođač u četvrtom minutu.

Zvezda je duplirala vođstvo u 35. minutu, kada je Kraso prelepo uposlio Bukarija koji je iskosa sa desne strane jako šutirao, a Bajić je loše intervenisao i lopta je završila u mreži.

Samo dva minuta kasnije Srđan Mijailović je prelopo šutirao sa 20 metara i ovoga puta golman gostiju nije mogao da spreči da crveno-beli povedu sa 3:0.

U drugom poluvremenu se do 71. minutu se čekalo do novog gola, kada je Žan Filip Kraso pokazao da ima izvanredan šut levom nogom. kada je sa nekoh 20 metara pogodio desni donji golmanov ugao.

Mogao je i Napredak do nekog pogotka, pre svega u nastavku, ali Glazer nije dozvolio da bude matiran.