SUPERLIGA SRBIJE: Radnički poljuljao Javor i lakše diše pred plej-aut

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Apr.2023, 18:35

SUPERLIGA SRBIJE: Radnički "poljuljao" Javor i "lakše diše" pred plej-aut

Važan trijumf na Čairu...

U okviru 30. i poslednjeg regularnog kola Mozzart Bet Superlige Srbije fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su Javor na svom terenu sa 1:0. Obe ekipe će preostalih sedam kola odigrati u plej-aut fazi, a Nišlije su ovim trijumfom sada u dosta lagodnijoj poziciji kada je reč o borbi za opstanak.

I Radnički i Javor u plej-aut prenose po 29 bodova, niški tim je 11. na tabeli, a Javor 12, zbog boljeg međusobnog skora u korist Radničkog.
Utakmica na Čairu bila je "mršavog" kvaliteta, a rešena je već u 11. minutu, kada je Stojanović uputio odličan pas sa leve strane, a napadač Škrbić odlično reagovao u kaznenom prostoru i matirao golmana Manojlovića.

Do kraja nije bilo puno uzbuđenja. Javor je veliku šansu imao u 80. minutu, kada je golman Rosić sjajno intervenisao posle udarca glavom Ibrahima Tanka.

Tri minuta kasnije je domaćin mogao da udvostruči prednost, ali je Pejović bio zamalo neprecizan iz dobre pozicije.

Javor je meč završio sa desetoricom, pošto je Kopitović dobio drugi žuti karton u 92. minutu.