SUPERLIGA SRBIJE: Iznenađenje u Novom Sadu, MUK u Užicu!

Izvor: SrbijaDanas.com, 04.Okt.2020, 18:57

Odigrani mečevi 10. kola.

Fudbaleri Proletera napravili su najveće iznenađenje 10. kola i savladali TSC na novosadskom "Karađorđu" rezultatom 1:0.

Ovim porazom, tim iz Bačke Topole već sada ima ozbiljan zaostatak za novim izlaskom na evropsku scenu, a junak Slanobaraca bio je Aleksa Pejić.

Momak koji je bio šampion Srbije u omladinskoj konkurenciji sa ekipom Brodarca, u 39. minutu zatresao je mrežu gostiju i postavio, ispostavilo se, konačan rezultat.
Radnik je deklasirao Zlatibor u Užicu sa 4:1, a meč je obeležio Milan Makarić. Novosađanin je postigao het-trik i sa ukupno sedam postignutih golova u dosadašnjem toku sezone, pokazao visoku formu. Surduličani su ostvarili drugi trijumf u nizu i zakoračili ka mirnoj luci, pobegavši iz opasne zone.

Rad je kod kuće pobedio Inđiju sa 2:1, golom Uroša Damnjanovića u finišu meča. Bio je to treći uzastopni trijumf Građevinara na Banjici, čime su uhvatili priključak u borbi za opstanak.