SULUD MEČ LIVERPULA I TOTENHEMA: Momci u crvenom prosuli tri gola prednosti, ali tu nije bio kraj

Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Apr.2023, 20:03

Šta se ovo desilo...

Fudbaleri Liverpula ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobedu u Premijer ligi. Izabranici Jirgena Klopa su na Enfildu posle velike drame u nadoknadi i sjajne utakmice pobedili ekipu Totenhema sa 4:3 (3:1) i tako nastavili trku za plasman u Ligu šampiona.

Tek što je utakmica počela, u trećem minutu, Trent Aleksandar-Arnold poslao je sjajnu loptu Kurtisu Džonsu a ovaj je šalje u mrežu.

Ni dva minuta nisu prošla, ponovo je Frejzer >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Forster vadio loptu iz mreže. Ovoga puta ga je matirao Luis Dijaz. U ulozi asistenta bio je Kodi Gakpo.

U 15. minutu – 3:0. Minut ranije sudija Pol Tirni zaustavio je igru i pokazao na belu tačku nakon što je Romero napravio faul u kaznenom prostoru. Ovoga puta Mohamed Salah je bio precizan.

Ne i minut kasnije kada je Hari Kejn poslao pravi projektil i smanjio na 3:1.

Moglo je da bude i 3:2 samo minut kasnije, ali je Beker ovoga puta sjajno zaustavio pokušaj Dejana Kuluševskog iz blizine.

Pripretio je dva puta Totenhem i nakon desetak minuta igre u drugom delu mača, ali do drugog gola Pevci stižu „tek“ u 77. minutu. Son je primio dugu loptu, šutirao po sredini gola, ali je Beker bio nemoćan.

A onda apsolutna drama u finišu. Rišarlison je u trećem minutu nadoknade, osam minuta po ulasku na teren, pogodio za izjendačenje. Son je sjajno izveo slobodan udarac, centrirao u kazneni prostor, a Rišarlsion je samo trebalo da je skrene u gol.

Tek što je igra nastavljena, Diogo Žota natrčava na loptu u kaznenom prostoru i šalje je iza Fosterovih leđa.

Liverpul se nakon četvrte vezane pobede probio na peto mesto na tabeli sa 56 bodova iz 33 utakmice. Totenhem sada na šestom mestu ima dva boda manje i utakmicu više.

Liverpul će 3. maja dočekati Fulam, a Totenhem tri dana kasnije (6. maj) dočekuje Kristal Palas.

"Preuzmi besplatno - bonus za sportsko klađenje 1.000 RSD"

Kristal Palas – Vest Hem 4:3 (3:2)