ŠTA UČINI, CRNI TOMASE? Tuhelova četa poražena, sad Borusija ima titulu U SVOJIM RUKAMA

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Maj.2023, 20:44

Sve loše je postalo još gore otkako je otišao Nagelsman.

U derbiju 37. kola Bundeslige RB Lajpcig je na Alijanc Areni savladao minhenski Bajern 3:1 i tako dodatno zakuvao trku za titulu.

Bajern je poveo golom Gnabrija u 25. minutu.

Potpuni preokret je nastao u drugom delu. Lajmer je izjednačio u 65. minutu, Nkunku je iz penala u 76. minutu preokrenuo rezultat, a tačku na meč stavio Soboslai u 86. minutu, takođe iz penala.

Lajpcig je ovom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pobedom stigao do 63 boda i kolo pre kraja osigurao učešće u Ligi šampiona naredne sezone.

Bajern je ostao prvi sa 68 bodova. Bavarci imaju bod više, ali i utakmicu više u odnosu na Borusiju iz Dortmunda.

"Milioneri" u nedelju gostuju 14. plasiranom Augsburgu i u slučaju trijumfa stekli bi dva boda prednosti uoči poslednjeg kola.

U poslednjem kolu Borusija dočekuje Majnc, dok Bajern gostuje Kelnu.

Bajern je osvojio poslednjih deset Bundesliga u nizu, a poslednji put je Borusija bila prvak u sezoni 2011/12.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda britanska sportska novinarka Lejla Ana Li.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona