SRPSKI ODBOJKAŠI RAZOČARANI, ITALIJANI SLAVE

Izvor: Kurir, 08.Jul.2010, 16:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SRPSKI ODBOJKAŠI RAZOČARANI, ITALIJANI SLAVE

BEOGRAD - Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković izrazio je žaljenje zbog poraza od Italije koji će njegovu ekipu verovatno koštati plasmana na završni turnir Svetske lige

BEOGRAD - Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković izrazio je žaljenje zbog  poraza od Italije koji će njegovu ekipu verovatno koštati plasmana na završni turnir Svetske lige.

- Čestitam Italijanima na izvanrednoj igri. Mi osim u prvom setu nismo uspevali >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da uhvatimo ritam. Teško smo stizali prednost protivnika. Ovaj naš mladi tim se teško nosi sa iskusnim protivnicima - rekao je Kolaković posle poraza od 1:3 u beogradskoj dvorani Pionir.

- Nismo delovali kao pravi tim, a Italijani su igrali sjajno. Žao mi je. Sutra imamo priliku da popravimo utisak, ali ne maštajući o nekom čudu i plasmanu na završni turnir - dodao je Kolaković.

Selektor Italija Andrea Anastazi bio je srećan zbog važne pobede, ali i oprezan pred današnji novi duel sa Srbijom, poslednji u Grupi B.

- Nismo još završili. Moramo da igramo još jedan meč, a biće mnogo teško i samo o tome treba da razmišljamo - ocenio je Anastazi.

Plasmanom na "Fajnal siks" u Kordobi nije se zanosio ni kapiten Srbije Bojan Janić, svestan da Italija ima tri boda prednosti, a da će "orlovi" teško biti najbolja drugoplasirana reprezentacija u četiri grupe Svetske lige.

- Italijani su delovali odlučnije. Mi smo mnogo želeli i možda nas je to malo i sputalo. Noge, ruke i glava jednostavno nisu slušale. Nismo bili ekipa koja je osvajala sve ove bodove do sada. Ostaje nam samo da pokušamo da večeras odigramo bolje i barem da pobedom završimo takmičenje u Svetskoj ligi - ocenio je Janić pred meč s Italijom kojeg će reprezentacija Srbije večeras od 20,15 časova odigrati u hali "Pionir".

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.