Izvor: B92, 30.Okt.2009, 00:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SP2010: Srbija na startu sa Nemcima
Odbojkaška reprezentacija Srbije prvu utakmicu na Svetskom prvenstvu, koje se sledeće godine igra u Italiji, odigraće 25. septembra protiv Nemačke u Trstu.
Srpski odbojkaši će se u drugom kolu grupe F sastati sa Kanadom 26. septembra, dok će u trećem kolu, koje je na programu 27. septembra, igrati sa Poljskom.
Žrebom, koji je održan u sredu u Rimu, odlučeno je da će se u grupi A naći Italija, Japan, Egipat i Iran, a svoje mečeve će igrati >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Milanu. U grupi B, u Veroni, takmičiće se Brazil, Španija, Kuba i Tunis. Grupu C činiće Rusija, Portoriko, Australija i Kamerun i nadmetaće se u Modeni. U grupi D, u Ređo Kalabriji, igraće SAD, Argentina, Venecuela i Meksiko, dok će grupu E činiti Bugarska, Kina, Francuska i Češka, i oni će svoje utakmice igrati u Torinu.
Plasman u drugu rundu Šampionata izboriće tri ekipe iz svake grupe koje će formirati novih šest grupa sa po tri tima. Po dve ekipe će potom izboriti dalji plasman i formiraće četiri grupe sa po tri reprezentacije, a pobednici grupa igraće u polufinalu.
Srbija prvo sa Nemačkom, potom na Kanadu, pa na Poljsku
Izvor: Kurir, 29.Okt.2009, 14:35
BEOGRAD, 29. oktobra 2009. (Beta) - Srpski odbojkaši takmičenje na Svetskom prvenstvu u Italiji sledeće godine počeće duelom sa Nemačkom, 25. septembra u Trstu. Drugi protivnik u Grupi F reprezentaciji Srbije dan kasnije biće Kanada. Rival u poslednjem kolu prve faze takmičenja, 27. septembra,...


















