SP ZA ŽENE: Sjedinjene Američke Države na krovu sveta! (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Jul.2019, 18:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Savladane Holanđanke u finalu.

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država odbranila je titulu prvaka sveta pobedom nad Holandijom u finalu. Amerikanke su u borbi za trofej bile bolje od rivalki rezultatom 2:0, a trijumf u Lionu su im donele Megan Rapino i Rouz Lavel golovima sredinom drugog poluvremena.

Prednost svom timu donela je kapitenka Megan Rapino u 61. minutu, kada je iz jedanaesterca zatresla mrežu Holanđanki. Prethodno je Stefani >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Van der Gragt neoprezno startovala na Aleks Morgan i Francuskinja Stefani Rapar je pokazala na belu tačku.

Telemundo’s call on Rapinoe 🇺🇸 penalty kick goal#USWNT#OneNationOneTeam#FIFAWWC pic.twitter.com/vM257r8nte

— Donny Moore (@Donny_Moore) 07. јул 2019.

Osam minuta kasnije je drugi gol za Sjedinjene Američke Države postigla Rouz Lavel i tako postavila konačan rezultat. Rouz je posle soloprodora šutirala sa ivice kaznenog prostora, a golmanka Holandije Sari van Venendal nije uspela da odbrani njen udarac i morala je po drugi put da vadi loptu iz mreže.

What a run by Rose Lavelle!!!#TeamUSA up 2-0 🇺🇸🇺🇸🇺🇸⚽️⚽️⚽️ pic.twitter.com/JW7DdZ4yX5

— Houston Sports Talk Podcast (@HSTPodcast) 07. јул 2019.

Svetsko prvenstvo u Francuskoj je osmo u istoriji ženskog fudbala, a Sjedinjene Američke države su došle do pehara po četvrti put. Osim njih, na krov sveta su se pele Nemice u dva navrata i po jednom Norveška i Japan. Inače, Amerikanke su svaki put osvajale medalje, jer osim četiri titule imaju i jedno drugo i tri treća mesta.